vova_comment (vova_comment) wrote,
vova_comment
vova_comment

Родео

Багато відео і фото
Роде́о (ісп. Rodeo) — традиційний вид спорту у Північній Америці, що історично склався у середовищі мексиканських та американських ковбоїв. Родео включає кілька видів змагань, що проводяться або окремо, або у складі крупного змагання: скачки на дикому бику, на коні без сідла та з сідлом, ловля бика на аркан, завалювання бика, скачки навколо бочок тощо. На деяких з таких змагань мені довелось побувати.

1. Bull riding - це перші змагання на яких мені довелось побувати. Відбувалися вони в місті Бісмарк штат Північна Дакота.

Основна мета протриматись на бичку протягом 8 секунд. Це ризикований спорт і дуже часто кажуть:"це найризикованіші 8 секунд в спорті". За межами США цей вид спорту поширений в Канаді, Мексиці, Бразилії, Аргентині, Новій Зеландії та Австралії.

Спортивна арена на якій крім "їзди на бичках" проводяться і інші спортивні події.

Загони в яких утримують тварин. Використовують тварин різних порід: Брахма, Лонгхорн, Ангусів, Герефордів, Шароле, Шортхорн, Сименталів та помісі цих порід.

Також крім бичків і наїзників участь приймають і клоуни, одні відволікають бика в важливий момент(щоб той не задушив наїзника), а інший розважає публіку. Також є вершник який допомагає заганяти тварин в клітку.

На фото нижче можна побачити як бик ходить на передніх ногах:)

Фотографіями важко передати ту атмосферу яка панує в залі, тому кілька відео.

Ще одне відео


А може трапитись і таке, пам'ятаємо про ризик 8 секунд.

Іншим видом родео на якому я мав можливість побувати це була їзда на коні з сідлом. Кожен учасник вилазить на коня і дає знати коли він готовий, після чого відкриваються бокові двері і починається "боротьба". Завдання вершника втриматись на коні протягом 8 секунд, не торкаючись коня іншою рукою. Якщо вершник втримався в сідлі його оцінюють за шкалою від 0 до 50. Зазвичай використовують кастрованих (меринів) самців, хоча зустрічаються жеребці і кобили. Змішані стада меринів і кобил поводять себе спокійно без особливих проблем, стада з одними меринами є самими спокійними. Коли присутні жеребці це може викликати занепокоєння, вони можуть битися і це спричиняє більші труднощі для персоналу. Сучасні тварини які використовують не є дикими їх спеціально вирощують для родео.

Це вже інша арена, розташована в Південній Дакоті, місто Рапід Сіті.


Одним з важливих моментів є те як злізти з коня, часом проблем не виникає і вершник не встигає задуматись над цим як кінь його спускає на землю сам. Але якщо пройшло 8 секунд тоді вершник сам зіскакує з коня або перескакує на іншого коня.

Також фото їзди на коні без сідла.

І відео

Ще відео

Іншою подією яка відбувається на родео є Calf roping або інша назва tie-down roping . Головне завдання чим швидше зв'язати теля. Вершник знаходиться на коні і кидає ласо теляті на шию, потім швидко зіскакує з коня і зв'язує три ноги разом, з урахуванням часу на виконання. Теля має лежати зв'язаним протягом 6 секунд, якщо не розв'язалось за цей час, спроба зараховується. Це не тільки шоу, в реальному житті цей прийом застосовують для відловлювання тварин для лікування чи татуювання.

Телята мають бути здоровими і мати вагу 220-280 фунтів(100-130кг)

Кращі учасники зв'язують телят за 7 секунд, світовий рекорд становить трохи більше 6 секунд. На відео нижче теля було зв'язане за 10.1 секунди.

Більшість телят не можуть брати участь більше ніж кілька десятків разів. В зв'язку із швидким ростом і збільшенням ваги, а також різних обмежень. Ще одне відео і результат 9.3

Не завжди все проходить "як по маслу". Трапляються і такі випадки(не втримався від сміху).

Командна ловля(Team roping). Два вершники ловлять бичка з допомогою ласо. Перший ковбой(header) має затягнути петлю як правило на рогах, але якщо петля затягнута на шиї чи одному розі і носі(кличуть пів голови- "half head") це також зараховується. Другий ковбой ("heeler") має затягнути мотузку на ногах і може бути оштрафований на 5 секунд якщо петля затягнута тільки на одній нозі.

Спочатку ця техніка була розроблена для роботи на ранчо, коли велику тварину не міг спіймати один пастух

Боротьба з кастрованим бичком(Steer wrestling). Ще одна частина родео, в якому вершник стрибає з коня на бичка бореться скручуючи його за роги до землі. Історично боротьба з биком не була частиною життя ранчо. Для боротьби використовують бичків породи лонгхорн які мають масу 450-650 фунтів(205-295 кг)

Гонка навколо бочок(Barrel racing). Це подія яка також відбувається на родео. Головне завдання оббігти бочки за найкоротший час. Це як правило подія в якій беруть участь жінки. Тут поєднується спортивні здібності коней та навички верхової їзди.

Ну і на завершення перегони.

Tags: Репортаж, Родео, Сільске господарство
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments