vova_comment (vova_comment) wrote,
vova_comment
vova_comment

Стіна Тролів (Trollveggen )

Trollveggen
Стіна Тролів - це найвища гірська стіна в Європі. З нижньої частини долини і до найвищої точки майже 1750 метрів з яких 1000 м прямовисні скелі, де гірський масив частково висить на 50 метрів над стіною.
Частина гірського масиву Trolltindene в Норвегії в долині Romsdal, неподалік від містечка Andelsnes.


Стіна Тролів дуже популярна в альпіністів. Вперше на стіну тролів одночасно піднялися в 1965 році Норвезька та Британська команди. Норвезька група, що складалася з Оле Даніель Енерсен, Лейфа Норман Петерсона, Ода Еліассена і Джона Тейгленда, закінчила сходження на один день раніше британської (Джона Емата, Тоні Ховарда, Тоні Ніколлса, Білла Твідейла), яка в свою чергу створила найпопулярніший маршрут на стіні, маршрут Ріммон.

Перше зимове сходження на стіну сталося в березні 1974 року. Збірна Польщі дісталася до вершини за 13 днів, повторивши французький маршрут, пройдений в 1967 році.

Зараз на стіні є 14 маршрутів різної довжини і ступеню складності. Деякі можна подолати без спеціальної підготовки за один-два дні, підкорення інших може зайняти кілька тижнів і пов'язане з ризиком для життя.

wall_w_routes384x600

Легенди кажуть, що в цьому чудовому краю жили Тролі. І за якісь гріхи довгоносих кошлатих і веселих чоловічків перетворили на ці скелі. Порізані шпилі й вежі нагадують гострі пазурі. Тролі чинили опір і не хотіли бути кам'яними статуями. Тому стіни порізані страхітливими карнизами і внутрішніми кутами. Шпилі і прорізи мають свої назви.
0_af6c4_524bb173_orig
Є легкі(відносно) маршрути, які починаються з дороги тролів. Трек маршруту я знову "позичив" з форуму Вінського(http://forum.awd.ru), в того ж користувача(Crony V).
Trollvegen
Довжина 13.5км; Перепад висот 700-1600-700 м.
Карта місцевості.
dcde32db292fafb3e4bd85fa70204e28

ea41f7c19e4aa2db86f23fac81a14af9
Стіна Тролів також відома як улюблене місце для стрибків з парашутом. Це одне з місць, де зародилася ця активність. У 1980 році фін Jorma Öster здійснив перший стрибок з парашутом зі Стіни Тролів. Після нього, до 1986 року було виконано 300-400 стрибків зі стіни. Однак з 25 липня 1986 влада заборонила стрибки зі Стіни Тролів. В основному, це було викликано тим, що на зорі розвитку бейс-джампінгу парашутне спорядження було погано пристосоване до стрибків з різних об'єктів, крім того, бейсерам доводилося шукати зручні місця для стрибків буквально методом проб і помилок, що призвело до великої кількості нещасних випадків за відносно короткий проміжок часу. Однак з застосуванням костюму "крило" стрибки з масиву Trollveggen стали менш небезпечними. Ризикованість рятувальних операцій стала однією з головних причин введення заборони. Схоже, що в осяжному майбутньому його скасування чекати не слід. Незважаючи на жорсткі санкції (великий штраф у випадки піймання стрибуна), бейсери продовжують здійснювати захоплюючі стрибки зі Стіни Тролів

В інтернеті потрапляв на багато звітів з фотографіями стіни тролів в тумані, мені напевно дуже пощастило, був дуже гарний сонячний день.

Біля стіни є кемпінг.


Десь в окрузі стіни тролів

На заправці в місті Andelsnes


[При написанні використовував:]http://wiki.risk.ru/
http://no.wikipedia.org
http://forum.awd.ru/
http://www.fjellside.com
Tags: base jumping, norway, troll wall, trollveggen, Норвегия, Норвегія, Подорож, Стіна Тролів
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments