vova_comment (vova_comment) wrote,
vova_comment
vova_comment

М'ясне скотарство США

11-7

Вирощування ВРХ(великої рогатої худоби*) м'ясного напрямку продуктивності є однією з самих потужних галузей сільського господарства.  Більше ніж 800.000 ранчо, ферм і виробників яловичини знаходиться в США. Виробництво яловичини є сімейною справою, більше 98% американських ферм - сімейні. Середній розмір стада складає 44 голови, але більшу частину яловичини виробляють ферми  які мають 100 і більше голів худоби.  В Сполучених Штатах на 1 січня 2013 року налічувалось близько 89,3 млн. голів м'ясної худоби. Це на 2 відсотки менше ніж 1 січня 2012. Це найнижчий показник з 1952 року(88,1 мільйон).
Без імені
1. Телиці на пасовищі.
11-18
Мабуть не всі знають чому її називають м'ясною (м'ясного напрямку продуктивності). Потрібно сказати, що за напрямом продуктивності ВРХ ділять на 3 групи: молочна (головним продуктом є молоко, а м'ясо додатковим), м'ясна і комбінована.  Технологія утримання і годівлі у них відрізняється.
Особливістю технології в м'ясному скотарстві є: корів не доять, телят утримують разом із коровами протягом 6-9 місяців і вони п'ють все молоко від корови; корови не продукують великої кількості молока.
2. Корови з телятами на пасовищі.
11-23
Розведення м'ясних корів в США дуже популярне. Для цього є кілька причин: велика територія, багато землі не придатної для інтенсивного використання, невибагливість тварин до кормів.
3. Безкраї пасовища.
11-3
В світі нараховується близько 1 млрд. 200 млн. голів ВРХ. Найбільше в Індії 324,5 млн. Сполучені Штати на 4 місці після Бразилії і Китаю.  За виробництвом яловичини займають перше місце,  виробляють 20%  усієї яловичини в світі.
4.  Середина літа
11-14
5. Найбільша кількість тварин знаходиться в наступних штатах.
Colorful USA Map With States Vector
6. Не дивлячись на те, що кількість тварин зменшується, виробництво яловичини залишається стабільним, завдяки кращій продуктивності.
11-15
7. На виробництво фунта яловичини сьогодні в порівнянні з 1977 роком використовується:
на 30% менше землі;
на 14% менше води;
на  9% менше енергії.
11-17
8. Основними ринками збуту для США являються: Канада, Японія, Мексика, Південна Корея і Гонконг.
11-9
9. Основними породами в США є: Абердин-ангус, Герефорд, Симентал, Лімузин.
11-20
10. Фермерські господарства діляться на 2 основні групи: відгодівельні майданчики і господарства("корова-теля"), що підтримують племінне стадо і вирощують  телят від народження до 9 місяців.
11-22
11. Відгодівельні майданчики сконцентровані в штатах з найбільшою кількістю тварин:Техас, Оклахома, Небраска.
11-25
12. Господарства з операціями "корова-теля"  знаходяться в штатах, де є багато землі придатної для пасовищ, таких, як Північна Дакота.
11-6
13. На таких фермах утримують телят до 9 місяців, після чого відлучають від корів і продають. Протягом весняних місяців, на фермах приймають отели, проводять кастрації для бичків і обезроження для всіх тварин, таврують. Впродовж літа утримують на пасовищі. Корів перед пасовищем осіменяють або утримують на пасовищах разом з бичками-плідниками. В розрахунку 1 бичок-плідник на 25-30 корів( в залежності від віку плідника).
11-13
14. На пасовищах тварини отримують все необхідне. Кращого корму чим зелена трава годі і шукати. Для забезпечення тварини водою будують дамби.
11-12
15. Для повноцінного раціону тваринам на поля привозять кухонну сіль і мінеральні добавки.
11-11
16. Тварин на пасовища доставляють з допомогою трейлерів або гоном. До пікапів можна причепити трейлер місткість 12-15 голів. Або перевозити вантажними автомобілями з трейлерами на 40 голів.  Корови і телята їдуть окремо. Першими випускають корів, а потім телят. Тварин обов'язково потрібно підігнати до води, якщо вони не знайдуть води, можуть прорвати забори і втекти. Пасовища обгороджують колючим дротом.
11-19
17. Після повернення з пасовищ телят забирають від корів, це може відбуватись одразу на пасовищах.   Відлучених телят продають на відгодівельні майданчики де їх утримують до 18 місяців. Частину найкращих телят залишають на стадо і утримують на відгодівельних майданчиках на своїй фермі(ранчо).
11-26
18. Тварини яких залишають на стадо(для заміни старих тварин) називають ремонтним молодняком. Для утримання ремонтного молодняку використовують обгородженні майданчики.
11-31
19. Забори зроблені з дошок - для захисту тварин від вітру. Жодних приміщень чи навісів не використовують, не дивлячись на температуру, а вона може опускатись до мінус 25-30 градусів Цельсія.
11-28
20. Годівля проводиться 1 раз на добу, корми роздають на "кормові столи". В годівлі молодняку використовують силос кукурудзи змішаний з соломою(або сіном низької якості), концентрованими кормами і мінералами.
 Напувають тварин з автоматичних поїлок. В холодні дні багато уваги потрібно приділяти поїлкам з водою - дуже часто замерзають.
11-27
21. Після повернення з пасовищ, корів утримують в загонах або на полях. Тварин годують один раз на день, сіном  в годівницях або розкочуючи рулони з сіном по полі.
11-29
22. Годівлю проводять з розрахунку 1 рулон сіна  на 25-30 корів на добу. Коли на вулиці дуже холодно, раціон тварин збільшують.
11-30
23. Утримання тварин на полі, після збору кукурудзи.
11-24
24. В останні роки в Сполучених Штатах спостерігається брак робітників у сільському господарстві. Молодь не хоче працювати з тваринами, в зв'язку з низьким рівнем оплати, порядку 12-15 доларів на годину.  Тому більшість шукає чистішу і легшу роботу, або важку і високооплачувану, на нафтових родовищах, де зарплата сягає 20-35 доларів на годину. Середній вік фермерів, виробників яловичини, складає 58 років
11-10
25. Не дивлячись на всі негативні моменти, виробництво яловичини є прибутковою справою. Так, це важка праця, але фермер завжди матиме шматок свіжого м'яса для стейку. Фермери з оптимізмом дивляться в майбутнє.
11-2
З особистих спостережень. Велика кількість жителів сільської місцевості працює в місті, кар'єрі, на нафтових родовищах чи інших виробництвах не пов'язаних з сільським господарством. Але велика кількість з них має землю на якій утримує ВРХ. Це може бути 20-40 корів. Це вже як хобі, мати свою худобу. Довелось зустріти 92 річного чоловіка який продовжував утримувати корів, хоча він все мав, і пенсію, і автомобіль. Люди не зупиняються після виходу на пенсію(як дуже часто буває в нас:" мені б тільки на пенсію". Хоча після виходу на пенсію у нас починають готуватись до смерті, аж ніяк не думають про худобу ), вони живуть.
11-16
* Написав великої рогатої худоби, а потім задумався, не вся вона рогата, комола(безрога) також є - Абердин-ангуська порода наприклад.  Тепер не знаю на скільки актуальним є вираз ВРХ. Але в науковій літературі називають саме так.

Tags: США, Сільске господарство
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 12 comments