vova_comment (vova_comment) wrote,
vova_comment
vova_comment

Родео

Багато відео і фото
Роде́о (ісп. Rodeo) — традиційний вид спорту у Північній Америці, що історично склався у середовищі мексиканських та американських ковбоїв. Родео включає кілька видів змагань, що проводяться або окремо, або у складі крупного змагання: скачки на дикому бику, на коні без сідла та з сідлом, ловля бика на аркан, завалювання бика, скачки навколо бочок тощо. На деяких з таких змагань мені довелось побувати.

1. Bull riding - це перші змагання на яких мені довелось побувати. Відбувалися вони в місті Бісмарк штат Північна Дакота.

Основна мета протриматись на бичку протягом 8 секунд. Це ризикований спорт і дуже часто кажуть:"це найризикованіші 8 секунд в спорті". За межами США цей вид спорту поширений в Канаді, Мексиці, Бразилії, Аргентині, Новій Зеландії та Австралії.

Спортивна арена на якій крім "їзди на бичках" проводяться і інші спортивні події.

Загони в яких утримують тварин. Використовують тварин різних порід: Брахма, Лонгхорн, Ангусів, Герефордів, Шароле, Шортхорн, Сименталів та помісі цих порід.

Також крім бичків і наїзників участь приймають і клоуни, одні відволікають бика в важливий момент(щоб той не задушив наїзника), а інший розважає публіку. Також є вершник який допомагає заганяти тварин в клітку.

На фото нижче можна побачити як бик ходить на передніх ногах:)

Фотографіями важко передати ту атмосферу яка панує в залі, тому кілька відео.

Ще одне відео


А може трапитись і таке, пам'ятаємо про ризик 8 секунд.

Іншим видом родео на якому я мав можливість побувати це була їзда на коні з сідлом. Кожен учасник вилазить на коня і дає знати коли він готовий, після чого відкриваються бокові двері і починається "боротьба". Завдання вершника втриматись на коні протягом 8 секунд, не торкаючись коня іншою рукою. Якщо вершник втримався в сідлі його оцінюють за шкалою від 0 до 50. Зазвичай використовують кастрованих (меринів) самців, хоча зустрічаються жеребці і кобили. Змішані стада меринів і кобил поводять себе спокійно без особливих проблем, стада з одними меринами є самими спокійними. Коли присутні жеребці це може викликати занепокоєння, вони можуть битися і це спричиняє більші труднощі для персоналу. Сучасні тварини які використовують не є дикими їх спеціально вирощують для родео.

Це вже інша арена, розташована в Південній Дакоті, місто Рапід Сіті.


Одним з важливих моментів є те як злізти з коня, часом проблем не виникає і вершник не встигає задуматись над цим як кінь його спускає на землю сам. Але якщо пройшло 8 секунд тоді вершник сам зіскакує з коня або перескакує на іншого коня.

Також фото їзди на коні без сідла.

І відео

Ще відео

Іншою подією яка відбувається на родео є Calf roping або інша назва tie-down roping . Головне завдання чим швидше зв'язати теля. Вершник знаходиться на коні і кидає ласо теляті на шию, потім швидко зіскакує з коня і зв'язує три ноги разом, з урахуванням часу на виконання. Теля має лежати зв'язаним протягом 6 секунд, якщо не розв'язалось за цей час, спроба зараховується. Це не тільки шоу, в реальному житті цей прийом застосовують для відловлювання тварин для лікування чи татуювання.

Телята мають бути здоровими і мати вагу 220-280 фунтів(100-130кг)

Кращі учасники зв'язують телят за 7 секунд, світовий рекорд становить трохи більше 6 секунд. На відео нижче теля було зв'язане за 10.1 секунди.

Більшість телят не можуть брати участь більше ніж кілька десятків разів. В зв'язку із швидким ростом і збільшенням ваги, а також різних обмежень. Ще одне відео і результат 9.3

Не завжди все проходить "як по маслу". Трапляються і такі випадки(не втримався від сміху).

Командна ловля(Team roping). Два вершники ловлять бичка з допомогою ласо. Перший ковбой(header) має затягнути петлю як правило на рогах, але якщо петля затягнута на шиї чи одному розі і носі(кличуть пів голови- "half head") це також зараховується. Другий ковбой ("heeler") має затягнути мотузку на ногах і може бути оштрафований на 5 секунд якщо петля затягнута тільки на одній нозі.

Спочатку ця техніка була розроблена для роботи на ранчо, коли велику тварину не міг спіймати один пастух

Боротьба з кастрованим бичком(Steer wrestling). Ще одна частина родео, в якому вершник стрибає з коня на бичка бореться скручуючи його за роги до землі. Історично боротьба з биком не була частиною життя ранчо. Для боротьби використовують бичків породи лонгхорн які мають масу 450-650 фунтів(205-295 кг)

Гонка навколо бочок(Barrel racing). Це подія яка також відбувається на родео. Головне завдання оббігти бочки за найкоротший час. Це як правило подія в якій беруть участь жінки. Тут поєднується спортивні здібності коней та навички верхової їзди.

Ну і на завершення перегони.

Tags: Репортаж, Родео, Сільске господарство
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments