vova_comment (vova_comment) wrote,
vova_comment
vova_comment

Стіна Тролів (Trollveggen )

Trollveggen
Стіна Тролів - це найвища гірська стіна в Європі. З нижньої частини долини і до найвищої точки майже 1750 метрів з яких 1000 м прямовисні скелі, де гірський масив частково висить на 50 метрів над стіною.
Частина гірського масиву Trolltindene в Норвегії в долині Romsdal, неподалік від містечка Andelsnes.


Стіна Тролів дуже популярна в альпіністів. Вперше на стіну тролів одночасно піднялися в 1965 році Норвезька та Британська команди. Норвезька група, що складалася з Оле Даніель Енерсен, Лейфа Норман Петерсона, Ода Еліассена і Джона Тейгленда, закінчила сходження на один день раніше британської (Джона Емата, Тоні Ховарда, Тоні Ніколлса, Білла Твідейла), яка в свою чергу створила найпопулярніший маршрут на стіні, маршрут Ріммон.

Перше зимове сходження на стіну сталося в березні 1974 року. Збірна Польщі дісталася до вершини за 13 днів, повторивши французький маршрут, пройдений в 1967 році.

Зараз на стіні є 14 маршрутів різної довжини і ступеню складності. Деякі можна подолати без спеціальної підготовки за один-два дні, підкорення інших може зайняти кілька тижнів і пов'язане з ризиком для життя.

wall_w_routes384x600

Легенди кажуть, що в цьому чудовому краю жили Тролі. І за якісь гріхи довгоносих кошлатих і веселих чоловічків перетворили на ці скелі. Порізані шпилі й вежі нагадують гострі пазурі. Тролі чинили опір і не хотіли бути кам'яними статуями. Тому стіни порізані страхітливими карнизами і внутрішніми кутами. Шпилі і прорізи мають свої назви.
0_af6c4_524bb173_orig
Є легкі(відносно) маршрути, які починаються з дороги тролів. Трек маршруту я знову "позичив" з форуму Вінського(http://forum.awd.ru), в того ж користувача(Crony V).
Trollvegen
Довжина 13.5км; Перепад висот 700-1600-700 м.
Карта місцевості.
dcde32db292fafb3e4bd85fa70204e28

ea41f7c19e4aa2db86f23fac81a14af9
Стіна Тролів також відома як улюблене місце для стрибків з парашутом. Це одне з місць, де зародилася ця активність. У 1980 році фін Jorma Öster здійснив перший стрибок з парашутом зі Стіни Тролів. Після нього, до 1986 року було виконано 300-400 стрибків зі стіни. Однак з 25 липня 1986 влада заборонила стрибки зі Стіни Тролів. В основному, це було викликано тим, що на зорі розвитку бейс-джампінгу парашутне спорядження було погано пристосоване до стрибків з різних об'єктів, крім того, бейсерам доводилося шукати зручні місця для стрибків буквально методом проб і помилок, що призвело до великої кількості нещасних випадків за відносно короткий проміжок часу. Однак з застосуванням костюму "крило" стрибки з масиву Trollveggen стали менш небезпечними. Ризикованість рятувальних операцій стала однією з головних причин введення заборони. Схоже, що в осяжному майбутньому його скасування чекати не слід. Незважаючи на жорсткі санкції (великий штраф у випадки піймання стрибуна), бейсери продовжують здійснювати захоплюючі стрибки зі Стіни Тролів

В інтернеті потрапляв на багато звітів з фотографіями стіни тролів в тумані, мені напевно дуже пощастило, був дуже гарний сонячний день.

Біля стіни є кемпінг.


Десь в окрузі стіни тролів

На заправці в місті Andelsnes


[При написанні використовував:]http://wiki.risk.ru/
http://no.wikipedia.org
http://forum.awd.ru/
http://www.fjellside.com
Tags: base jumping, norway, troll wall, trollveggen, Норвегия, Норвегія, Подорож, Стіна Тролів
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments