vova_comment (vova_comment) wrote,
vova_comment
vova_comment

Дорога тролів (Trollstigen).

Trollstigen

_DSC6139
Дорога або сходи тролів це одне з найпопулярніших і найвідвідуваніших туристичних місць в Норвегії. Норвежці прокладають дороги дуже віртуозно, і де можна і де, здається, не можна. Дорога Тролів - це якраз там, де, здається, неможливо! Дорога Тролів є частиною норвезької національної дороги RV63, що з'єднує міста Ондалснес (норв. Åndalsnes) в комуні Реума (норв. Rauma) і Валлдал (норв. Valldal) в комуні Нордаль (норв. Norddal) .

По дорозі від міста Åndalsnes я не бачив знаків, які б позначали, що попереду Trollstigen. Це можливо тому, що в більшій мірі дивився на дорогу і орієнтувався по  навігатору, але з проблемою інформаційних табличок  стикався впродовж усієї поїздки. Переша табличка(знак) яку побачив, була ось ця.
_DSC6095
І коли  зупинився біля неї, там була стоянка, де я вперше побачив Дорогу Тролів. Якось так вона виглядає, з долини зі сторони Åndalsnes.
_DSC6096
Далі був підйом вгору, їхав доволі швидко, не мав бажання розминатись з іншими машинами, а тим більше автобусами, хоча довелося. Дорога не є такою страшною як може здатись на перший погляд, хоча деяка напруга все ж таки була. У всіх туристичних проспектах Дорога Тролів значиться як дорога для досвідчених водіїв. Чайникам сюди краще не потикатися. Одинадцять найскладніших поворотів на дуже вузькому серпантині дороги(місцями ширина дороги не перевищує 3,3 метри, тому проїзд машин, довжина яких більше, ніж 12,4 метри, заборонено), що веде на висоту 858 метрів. І через кілька хвилин ми на верхньому оглядовому майданчику. Діставшись до оглядового майданчика, дивишся вниз і мимоволі думаєш: «Невже це я проїхав по цій стежечці?!»
_DSC6147
Тут є стоянка,  багато сувенірних магазинів, кафе.
_DSC6111
_DSC6110
_DSC6177
_DSC6175
Територія добре облаштована, стоянка і туалет безкоштовні. З туалетом окрема історія. При вході  натрапив на таку табличку.
_DSC6180
Одразу в очі впадає нижня табличка, на верхню я звернув увагу тільки коли почав писати(тобто сьогодні і да ПИСАТИ а не ...). А тоді, коли зайшов, то побачив тільки нижню і подумав напевно поламався змив чи ще якась проблема. Але фото зробив бо ця вся конструкція нагадувала туалети радянської епохи, в яких були такі рівчачки, куди ходили pee.  Стало зрозуміло, що це, коли почав шукати умивальник. І я напевно не перший хто міг зробити своє діло в умивальник, раз тут з'явились ця табличка. Хоча цікавий варіант - 2 в одному:))).
_DSC6181
З майданчика можна побачити навколишні вершини.
_DSC6178
_DSC6146
_DSC6143
В осінньо-зимовий період Дорога Тролів закрита для проїзду. Зазвичай ця ділянка дороги відкривається у другій половині травня і закривається в жовтні, але в залежності від погодних умов ці дати можуть зсуватися. Влітку 2005 року на дорозі були проведені ремонтні роботи, в ході яких на захист від каменепадів і забезпечення безпеки автомобілістів було витрачено близько 16 млн норвезьких крон.
_DSC6113
На середині дороги міст через водоспад Стігфоссен (норв. Stigfossen висотою 180м). Вузький міст, під яким з неймовірною силою несеться бурхливий потік води і каменів.
_DSC6137
Ця дорога була відкрита королем Хоконом VII 31 липня 1936 року після 8 років будівництва. Навіть у наші дні Сходи тролів може служити прикладом інженерного та конструкторського мистецтва.
_DSC6167
На вершині є кілька естакад для огляду дороги.
_DSC6151
_DSC6174
На майданчику відкривається чудова панорама долини.
_DSC6121
_DSC6103
_DSC6142
_DSC6138
З Дороги Тролів починається піший маршрут на Стіну Тролів.
Використані джерела
[Використані джерела]
http://uk.wikipedia.org
http://www.norge.ru/trollstigen_artikel/Tags: norway, trollstigen, Дорога Тролів, Норвегия, Норвегія, Подорож
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments