vova_comment (vova_comment) wrote,
vova_comment
vova_comment

М'ясне скотарство США

11-7

Вирощування ВРХ(великої рогатої худоби*) м'ясного напрямку продуктивності є однією з самих потужних галузей сільського господарства.  Більше ніж 800.000 ранчо, ферм і виробників яловичини знаходиться в США. Виробництво яловичини є сімейною справою, більше 98% американських ферм - сімейні. Середній розмір стада складає 44 голови, але більшу частину яловичини виробляють ферми  які мають 100 і більше голів худоби.  В Сполучених Штатах на 1 січня 2013 року налічувалось близько 89,3 млн. голів м'ясної худоби. Це на 2 відсотки менше ніж 1 січня 2012. Це найнижчий показник з 1952 року(88,1 мільйон).
Без імені
1. Телиці на пасовищі.
11-18
Мабуть не всі знають чому її називають м'ясною (м'ясного напрямку продуктивності). Потрібно сказати, що за напрямом продуктивності ВРХ ділять на 3 групи: молочна (головним продуктом є молоко, а м'ясо додатковим), м'ясна і комбінована.  Технологія утримання і годівлі у них відрізняється.
Особливістю технології в м'ясному скотарстві є: корів не доять, телят утримують разом із коровами протягом 6-9 місяців і вони п'ють все молоко від корови; корови не продукують великої кількості молока.
2. Корови з телятами на пасовищі.
11-23
Розведення м'ясних корів в США дуже популярне. Для цього є кілька причин: велика територія, багато землі не придатної для інтенсивного використання, невибагливість тварин до кормів.
3. Безкраї пасовища.
11-3
В світі нараховується близько 1 млрд. 200 млн. голів ВРХ. Найбільше в Індії 324,5 млн. Сполучені Штати на 4 місці після Бразилії і Китаю.  За виробництвом яловичини займають перше місце,  виробляють 20%  усієї яловичини в світі.
4.  Середина літа
11-14
5. Найбільша кількість тварин знаходиться в наступних штатах.
Colorful USA Map With States Vector
6. Не дивлячись на те, що кількість тварин зменшується, виробництво яловичини залишається стабільним, завдяки кращій продуктивності.
11-15
7. На виробництво фунта яловичини сьогодні в порівнянні з 1977 роком використовується:
на 30% менше землі;
на 14% менше води;
на  9% менше енергії.
11-17
8. Основними ринками збуту для США являються: Канада, Японія, Мексика, Південна Корея і Гонконг.
11-9
9. Основними породами в США є: Абердин-ангус, Герефорд, Симентал, Лімузин.
11-20
10. Фермерські господарства діляться на 2 основні групи: відгодівельні майданчики і господарства("корова-теля"), що підтримують племінне стадо і вирощують  телят від народження до 9 місяців.
11-22
11. Відгодівельні майданчики сконцентровані в штатах з найбільшою кількістю тварин:Техас, Оклахома, Небраска.
11-25
12. Господарства з операціями "корова-теля"  знаходяться в штатах, де є багато землі придатної для пасовищ, таких, як Північна Дакота.
11-6
13. На таких фермах утримують телят до 9 місяців, після чого відлучають від корів і продають. Протягом весняних місяців, на фермах приймають отели, проводять кастрації для бичків і обезроження для всіх тварин, таврують. Впродовж літа утримують на пасовищі. Корів перед пасовищем осіменяють або утримують на пасовищах разом з бичками-плідниками. В розрахунку 1 бичок-плідник на 25-30 корів( в залежності від віку плідника).
11-13
14. На пасовищах тварини отримують все необхідне. Кращого корму чим зелена трава годі і шукати. Для забезпечення тварини водою будують дамби.
11-12
15. Для повноцінного раціону тваринам на поля привозять кухонну сіль і мінеральні добавки.
11-11
16. Тварин на пасовища доставляють з допомогою трейлерів або гоном. До пікапів можна причепити трейлер місткість 12-15 голів. Або перевозити вантажними автомобілями з трейлерами на 40 голів.  Корови і телята їдуть окремо. Першими випускають корів, а потім телят. Тварин обов'язково потрібно підігнати до води, якщо вони не знайдуть води, можуть прорвати забори і втекти. Пасовища обгороджують колючим дротом.
11-19
17. Після повернення з пасовищ телят забирають від корів, це може відбуватись одразу на пасовищах.   Відлучених телят продають на відгодівельні майданчики де їх утримують до 18 місяців. Частину найкращих телят залишають на стадо і утримують на відгодівельних майданчиках на своїй фермі(ранчо).
11-26
18. Тварини яких залишають на стадо(для заміни старих тварин) називають ремонтним молодняком. Для утримання ремонтного молодняку використовують обгородженні майданчики.
11-31
19. Забори зроблені з дошок - для захисту тварин від вітру. Жодних приміщень чи навісів не використовують, не дивлячись на температуру, а вона може опускатись до мінус 25-30 градусів Цельсія.
11-28
20. Годівля проводиться 1 раз на добу, корми роздають на "кормові столи". В годівлі молодняку використовують силос кукурудзи змішаний з соломою(або сіном низької якості), концентрованими кормами і мінералами.
 Напувають тварин з автоматичних поїлок. В холодні дні багато уваги потрібно приділяти поїлкам з водою - дуже часто замерзають.
11-27
21. Після повернення з пасовищ, корів утримують в загонах або на полях. Тварин годують один раз на день, сіном  в годівницях або розкочуючи рулони з сіном по полі.
11-29
22. Годівлю проводять з розрахунку 1 рулон сіна  на 25-30 корів на добу. Коли на вулиці дуже холодно, раціон тварин збільшують.
11-30
23. Утримання тварин на полі, після збору кукурудзи.
11-24
24. В останні роки в Сполучених Штатах спостерігається брак робітників у сільському господарстві. Молодь не хоче працювати з тваринами, в зв'язку з низьким рівнем оплати, порядку 12-15 доларів на годину.  Тому більшість шукає чистішу і легшу роботу, або важку і високооплачувану, на нафтових родовищах, де зарплата сягає 20-35 доларів на годину. Середній вік фермерів, виробників яловичини, складає 58 років
11-10
25. Не дивлячись на всі негативні моменти, виробництво яловичини є прибутковою справою. Так, це важка праця, але фермер завжди матиме шматок свіжого м'яса для стейку. Фермери з оптимізмом дивляться в майбутнє.
11-2
З особистих спостережень. Велика кількість жителів сільської місцевості працює в місті, кар'єрі, на нафтових родовищах чи інших виробництвах не пов'язаних з сільським господарством. Але велика кількість з них має землю на якій утримує ВРХ. Це може бути 20-40 корів. Це вже як хобі, мати свою худобу. Довелось зустріти 92 річного чоловіка який продовжував утримувати корів, хоча він все мав, і пенсію, і автомобіль. Люди не зупиняються після виходу на пенсію(як дуже часто буває в нас:" мені б тільки на пенсію". Хоча після виходу на пенсію у нас починають готуватись до смерті, аж ніяк не думають про худобу ), вони живуть.
11-16
* Написав великої рогатої худоби, а потім задумався, не вся вона рогата, комола(безрога) також є - Абердин-ангуська порода наприклад.  Тепер не знаю на скільки актуальним є вираз ВРХ. Але в науковій літературі називають саме так.

Tags: США, Сільске господарство
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments